O blogu

Przyroda jest fascynująca. Aby nie zamęczać swoich znajomych opowieściami dziwnej treści o wybrykach natury, założyłem bloga. Teraz będę zamęczał tylko tych, którym będzie to sprawiać przyjemność. Witajcie.

Znajdziecie tutaj teksty i galerie poświęcone organizmom intrygującym swoją obcością i odmiennością – tematem wielu wpisów są stawonogi i inne bezkręgowce. Zobaczycie zwierzęta zachwycające pięknem. Przeczytacie o kreaturach niezwykle przebiegłych i okrutnych. Ale bez obaw – nie ma tu krwi i niezdrowej fascynacji brutalnością, a większość okropieństw dotyczy świata mikro, gdzieś w gąszczu trawnika lub w odmętach kałuży. Wszystko z zachwytem i lekkim przymrużeniem oka.

W obszarze biologii jestem amatorem, a blog ma charakter raczej rozrywkowy. Z drugiej strony rozumiem i cenię naukę. Ważne jest dla mnie prezentowanie solidnych wiadomości. Jeśli zatem, drogi czytelniku, znajdziesz jakąś głupotę w moim wpisie – napisz, z wdzięcznością poprawię.

Staram się ilustrować posty najpiękniejszymi zdjęciami, jakie mogę umieścić legalnie, be płacenia za nie. Zwykle oznacza to fotografie na licencji Creative Commons, z możliwością ich wykorzystywania o ile zostanie podany autor. CC to świetna sprawa, warto promować. Link:  Wpis o CC na Wikipedii

Mam nadzieję, że będziecie mieć taką frajdę czytając, jak ja pisząc.

Krzysztof Pawlik

Zdjęcie z nagłówka:

Samiec Pelegrina Galathea, północnoamerykańskiego skakuna.
Foto: Thomas Shahan, Flickr